جنگل ترسناک جیغ مشهد

جنگل ترسناک جیغ مشهد

جنگل ترسناک جیغ مشهد

مناطق جنگلی معمولا یکی از پر طرفدارترین جاذبه های گردشگری از دیدگاه گردشگران و طبیعت گردان است.در این پست در وبلاگ جاباماست میخوایم منطقه ای اسرارامیز و ترسناک نزدیک شهر مشهد (طرقبه) و بهتون معرفی کنیم. جنگلی را متصور بشید که در شب هنگام صداهای عجیب و ترسناکی به گوش می رسد.این صداها که مانند جیغ بلند است تا سحرگاه در این جنگل شنیده شده و به قول اهالی روستای سربرج مانند جیغ زنی است که در اتش میسوزد.

سربرج روستایی از توابع شهرستان طرقبه و نزدیک شهر مشهد میباشد. این جنگل با ویژگی منحصر به فرد سالانه میزبان گردشگران زیادی است. برخی از ساکنین این روستا، این صدا‌های جیغ مانند را از ملخ‌هایی می‌دانند که به این منطقه هجوم می‌آورند و شب‌ها به درختان هجوم برده و در ان پناه می‌برند. برخی نیز عواملی ناشناخته از جمله تغییرات آب‌وهوایی را دلیل به وجود آمدن این صداها عنوان کرده‌اند.

صداهایی که از درختان این منطقه به گوش می‌رسد؛ هیچ شباهتی به صدای جیرجیرک یا بادهای موزون بین شاخ و برگ درختان ندارد؛ چراکه وقتی این صداها شنیده می‌شود، حتی برگ یک درخت هم به‌دلیل باد تکان نمی‌خورد. عده‌ای نیز این جنگل را نفرین‌شده و محل سکونت اجنه می‌دانند. به گفته‌ برخی، شیاطین و روح‌های نفرین‌شده شب‌هنگام در این روستا پرسه می‌زنند و این صداهای دلخراش مربوط به آن‌ها است. درست است که در لابلای درختان و همچنین علفزارهای اطراف آن، هجوم ملخ‌ها مشاهده می‌شود؛ اما گفتنی است که هیچ پدیده‌ غیر‌طبیعی دیگری در منطقه به چشم دیده نشده است. همچنین این جنگل در دره‌ رودخانه‌ای که یکی از سرچشمه‌های سد طرق است، قرار دارد که فصولی از سال خشک بود. اما از سالی که این صداها از جنگل شنیده می‌شود، آب رودخانه همچنان جاری و باقی است. همین امر باعث جلب توجه مردم و به تبع آن، ترس آن‌ها از این پدیده‌ شگفت‌انگیز شده است؛ وحشتی که می‌تواند گردشگران و طبیعت گردان را به‌ سوی خود جلب کند.

راز جنگل جیغ

هنگامی که این صدا باعث ترس و وحشت گردشگران و اهالی روستا شد برخی از محققین برای بررسی بیشتر به این جنگل رفته و متوجه شدند که اين صدا مربوط به‌ نوعی از جيرجيرک است كه در زبان محلی به آن «كز» می‌گویند. در واقع سال‌های پربارش كه آب فراوان است و رودخانه سربرج خشک یا کم آب نمی‌شود، اين جیرجیرک‌ها به روستا حمله می‌کنند و در لابلای درخت‌ها و گياهان پنهان می‌شوند.

ممکن است روی هر درخت نزدیک هزار جیرجیرک بنشیند. تمام این جیرجیرک‌ها در حاشیه‌ رودخانه هستند و تعداد زياد آن‌ها باعث شده است که صوت دسته‌ جمعی‌شان مانند صدای جيغ و زوزه به نظر برسد. اين جيرجيرک‌ها تا 35 روز زنده هستند و بعد از بين می‌روند.

 لطفا عکس ها و تجربیات خودتونو در زیر همین پست و یا در اینستاگرام به ادرس @jabamast   با ما به اشتراک بزارید.

برچسب های مهم